Náš trénerský tím

Samuel Pivko
Samuel Pivko
Tréner, aktívny závodný jazdec, zakladateľ Be a Rider

Zameranie: MTB, Enduro, Downhill, Pumptrack, XC,

Mám 27 rokov a mountain bikingu sa profesionálne venujem 12 rokov. Vždy ma bavilo kontinuálne posúvať svoje vlastné hranice, súperiť s ostatnými a zistiť, čo všetko je na bicykli možné dosiahnuť. Už od začiatku mojej závodnej kariéry som sa zúčastňoval teamových tréningov, ktoré viedol Roman Zemánek a boli zamerané na technické jazdenie. Pravidelné tréningy ma naučili správne a efektívne jazdiť, vďaka čomu sa na pretekoch umiestňujem na top pozíciach.

2013 – víťaz Slovenského pohára Downhill v kategórii – hobby.
2014 až prítomnosť prechod do kategórii elite,  pretrvávajúce vysoké hodnotenia v top 5 Slovenského pohára.

2018 – 3. miesto Bikefest Dual pumptrack
2018 – celkové 5. miesto v kategorii Elite v Slovenskom pohári.
2019 – 5. miesto Stredoeuropska enduro séria

2019 – reprezentovanie Slovenska na majstrovstvách sveta vo Finale Ligure

2020 – 1. miesto SPDH Vrátna v kategóri enduro

Moje prvé trénerské skúsenosti začali v roku 2012, kedy ma oslovil Filip Polc. Ako tréningový inštruktor som viedol viac členné skupiny na downhill a enduro kempe. Od roku 2012 pravidelne spolupracujem s Filipom Polcom, či už na kempoch alebo na rôznych podujatiach, ktoré organizuje pod záštitom značky Pumptrack slovakia.

Bicykel je moja srdcovka a vždy som chcel robiť to čo ma najviac baví. Získané dlhoročné jazdecké znalosti rád odovzdávam ďalším. Napĺňa ma v ľuďoch vidieť pokroky, ktoré získali vďaka mne.

Peter Onduš
Peter Onduš
Tréner, spoluzakladateľ Be a Rider

Zameranie: MTB, Enduro, Downhill, Pumptrack

K downhillu som sa dostal už ako trinásťročný. K tejto disciplíne ma pritiahla najmä skvelá atmosféra na pretekoch, súťaživý duch a super team. Postupne som mal možnosť objavovať Európu zo sedla bicykla a stále sa zlepšovať.

S jazdením som začal ešte v predškolskom veku. Najprv som naučil šliapať do pedálov no čoskoro ma odvialo na bikrosovú dráhu v bratislavskej Iuvente. Tam ma oslovil tréner a v roku 2000 som vyhral svoje prvé preteky. Neskôr som sa pridal do zúčastňoval na tréningoch vedených Romanom Zemánkom, cez ktoré som sa dostal k downhillu.

K trénovaniu som sa prvý raz dostal v roku 2016 kedy som na podujatiach Pumtrack Slovakia robil inštruktora po boku Filipa Polca. Neskôr som sa začal trénovaniu techniky jazdy venovať viac v spolupráci s OZ Pedál a dnes už pravidelne trénujem verejnosť, či už na skupinových tréningoch alebo jednotlivcov.

Cyklistika je nádherný šport, ktorý prispieva fyzickej sile aj psychickej pohode. No aby sme sa na bicykli cítili pohodlne a jazdu si užívali je potrebné perfektne ovládať svoje telo aj bajk. Na práci trénera ma úplne najviac baví pozorovať pokroky ľudí, ktorí sa jazdecky posúvajú na úroveň o ktorej si mysleli, že je nemožné ju zvládnuť. A tiež vedomie, že bude o jedného nadšeného cyklistu v lese viac.